Емаль КО-84 ТУ У 20.3-37168270-040:2014
Склад продукту:
Емаль КО-84 являє собою суспензію пігментів, наповнювачів в розчині кремнийорганичного лаку і бутілметакрилатної смоли в органічних розчинниках.
Призначення
Призначена для покриття проводів, кабелів, експлуатованих при температурі від 60ºС до +250 ºС, для фарбування виробів із сталі і алюмінієвих сплавів, які піддаються в процесі експлуатації дії температур до 500ºС, а також для нанесення маркувальних знаків.
Фізико-механічні характеристики:
Зовнішній вигляд плівки емалі: Після висихання плівка емалі повинна бути однорідною, без зморшок, віспин і сторонніх включень.
Вміст нелетких речовин емалі,%, не менше:
Вищий сорт – 31;
Перший сорт – 28,5
Час висихання до ступеня 3 при температурі (23 ± 2) ºС, хв., не більше: 10
Еластичність плівки емалі при вигині, мм, не більше 2
Термостійкість плівки емалі при температурі (+ 500 ± 10) ºС, год., не менше 3
Стійкість плівки емалі до статичного впливу води при температурі (23 ± 2) ºС, сут, не менше 11
Стійкість плівки емалі до статичного впливу бензину (нефрасу) при (23 ± 2) ºС, сут., не менше 7
Підготовка поверхні:
Перед застосуванням
Поверхня перед фарбуванням знежирюється (сумішевими органічними розчинниками). Очищення від іржі, окалини, залишків старої фарби виробляється ручним або механічним способом до St3 або дробеструйним (піскоструминним) методом до ступеня SА2 – Sа2,5 за міжнародним стандартом ISO 8501-1.
У випадку, якщо раніше нанесене покриття міцне, без корозійних пошкоджень і відсоток його руйнування менше 20, необхідно використовувати часткову обробку (в місцях відсутності покриття, захоплюючи прилеглі до них ділянки на 15-20 см по периметру) до St3.
У разі якщо старе (раніше нанесене) покриття має товщину більше 0,5 мкм або воно зруйнувалося більш ніж на 20% перед забарвленням таке покриття повинно бути вилучено повністю.
Умови нанесення
Розбавляють емалі і доведять до робочої в’язкості розчинниками ксилолом, толуолом.
Підготовлена до нанесення емаль наноситься фарборозпилювачем (пневматичне або безповітряне). При пульверизації діаметр сопла повинен бути 1,8-2,5 мм. Відстань від сопла фарборозпилювача до поверхні, що фарбується повинна складати 200-300 мм в залежності від тиску повітря і діаметра сопла. Фарбування проводиться по сухій, знежиреної поверхні при температурі навколишнього повітря і підкладки від -30ºС до + 40ºС. Металеві поверхні забарвлюються в два перехресних шари з проміжною сушкою між шарами “до відлипу” 0,5-1,0 годину залежно від температури навколишнього повітря, час остаточного сушіння 2 год. Товщина висушеного покриття повинна становити 25-35 мкм. Витрата емалі на одношарове покриття – 110 – 150 г / м2.
Заходи безпеки при нанесенні:
Для захисту органів зору застосовувати спеціальні окуляри з ущільненням, для запобігання потрапляння лакофарбових матеріалів в очі.
При роботі з продуктом дотримуватися вимог пожежної безпеки.
Гарантійний термін зберігання емалі – 18 місяців з дня виготовлення.